Wizualizacja obiektu w technikach klasycznych i cyfrowych

Przedmiot Wizualizacja obiektu w technikach klasycznych i cyfrowych ma na celu wspomagać od strony „technicznej” tzn. rysunkowej realizacje zarówno tematów semestralnych jak i dyplomów magisterskich w pracowniach projektowych na kierunku Wzornictwo (Katedra Form Przemysłowych, Katedra Komunikacji Wizualnej). Rok akademicki 2012/13 jest pierwszym rokiem działalności przedmiotu, w którym daje się zaobserwować szczególnie intensywną współpracę z  Pracownią projektowania tożsamości wizualnej.

Podobnie jak w przypadku innych przedmiotów wpisujących się w blok związany z rysunkiem chodzi również o rozbudzenie wrażliwości, wyobraźni i pamięci wzrokowej studenta. Kształtowanie umiejętności posługiwania się rysunkiem projektowym w celu zapisu wyobrażeń oraz koncepcji i idei projektowych. Wspomaganie intuicyjnych działań rysunkowych świadomymi, racjonalnie motywowanymi decyzjami. Swobodne posługiwanie się narzędziami rysunkowymi (pro markery, ołówki, węgiel, akwarela, pastele) w celu zapisu koncepcji projektowych oraz w celu marketingowego przekazu idei projektu.

Działania w ramach przedmiotu Wizualizacja obiektu w technikach klasycznych i cyfrowych są nastawione w szczególności na wierne odwzorowanie obiektu, tak by realizacje rysunkowe mogły służyć publikacjom naukowym, w szerokim tego pojęcia znaczeniu (atlasy przyrodnicze, ilustracje fachowych publikacji, mapy)

Forma prowadzenia zajęć. Student na początku semestru przedstawia w porozumieniu z promotorem jednej z pracowni projektowych lub niezależnie koncepcję – temat, który zamierza realizować. Następnie po akceptacji prowadzącego każdy z tematów prowadzony jest indywidualnie.