Pracownia animacji i gier komputerowych

pracownia dyplomowa I i II stopnia

Przedmioty prowadzone w ramach pracowni:
  1. Podstawy multimediów i technik przetwarzania obrazu
  2. asyst. Marcin Nowrotek, technolog Aleksander Caban, op. nauk. dr hab. Bogdan Król, prof ASP
  3. Animacja i gry komputerowe - seminarium dyplomowe II stopnia
  4. dr hab. Bogdan Król, prof ASP
    konsultacje: asyst. Marcin Nowrotek, technolog Aleksander Caban, technolog Krzysztof Zygalski, technolog Jacek Latoń

Pracownia prowadzi zajęcia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych oraz specjalizację dyplomową na studiach licencjackich i magisterskich. Rozwija umiejętności budowania obrazu ruchomego we wszystkich technikach animacji oraz poszeża umiejętności posługiwania się metodami tworzenia interaktywnego obrazu i dźwięku na potrzeby gier komputerowycha, prezentacji multimedialnych,a także wizualizacji 2D I 3D. Pracownia animacji i Gier komputerowych rozwija indywidualne predyspozycje w kreowaniu ruchomego obrazu, stosowania narzędzi i technologii do projektowania i realizacji animacji, przekazu interaktywnego oraz różnych zastosowań praktycznych i artystycznych animacji z uwzględnieniem specyfiki tworzenia w obszarze obrazowania 2D i 3D. Program pracowni uwzględnia również opracowanie koncepcji gier, projektowanie lokacji, postaci i innych elementów graficznych oraz projektowanie artbooków, figurek i trailerów do gier komputerowych.

W trakcie zajęć w pracowni studenci mają możliwość pracy w programach Adobe, 3D studio max, Maya, Cinema 4D, silnikach do gier komputerowych Construct i UDK. Do dyspozycji studenci mają również profesjonalne laboratorium obrazu i dźwięku, w którym na programach ProTool i Logic Studio poznają zasady edycji dźwięku. Oprócz studia dźwiękowego, pracownia posiada laboratorium komputerowe, studio do animacji poklatkowej, laboratorium druku 3D oraz kanał tv nadający w sieci abonamenckiej Jambox, 24 godziny program ze realizowanymi przez studentów filmami.

Pracownia Animacji i Gier komputerowych prowadzi zajęcia w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów. Organizuje specjalistyczne wykłady i warsztaty z praktycznego zastosowania nabywanych w pracowni umiejętności i wiedzy do realizacji aplikacji mobilnych oraz gier komputerowych. Każdego roku w listopadzie Pracownia Animacji i Gier komputerowych współorganizuje festiwal multimedialny “Art+Bits”.