4. edycja konkursu Książka Dobrze Zaprojektowana

konkurs logo2014 krzywe pol 1

Wystawa KDZ w Krakowie

17 października w Galerii Fundacji Sztuki Nowej Znaczy Się w Krakowie (ul. Kościuszki 37), w ramach Festiwalu Conrada, została otwarta kolejna odsłona wystawy 4. edycji konkursu "Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci".

Ekspozycja prezentuje wszystkie prace nagrodzone w konkursie, plansze i makiety, które tym razem nie zostały zamknięte w gablotach, lecz udostępnione odwiedzającym do przeglądania.

Na wystawie nie brakuje prac studentów naszej ASP - przede wszystkim głównej nagrody Martyny Kurek, ale także prac Leny Achtelik, Joanny Andrejas-Kurek, Katarzyny Breczko, Anny Chrobak, Martyny Gaszczyk-Nowok, Anny Kalety, Katarzyny Karpińskiej, Sonii Kilarskiej, Alicji Kocurek, Beaty Owczarek, Urszuli Przyłuckiej-Miozgi, Dobrosławy Rurańskiej, Anity Tomali i Adama Wójcickiego.

Wystawa będzie otwarta do 14 listopada.

Wystawa KDZ w Krakowie, Beata Czajkowska, Anna Machwic

Wystawa KDZ w Krakowie

Laureaci 4. edycji konkursu Książka dobrze zaprojektowana:

Martyna Kurek I MIEJSCE – Martyna Kurek

wolska4 III MIEJSCE JURY DZIECIĘCEGO – Monika Wolska
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Czerwony Kapturek

Konferencja i wernisaż wystawy pokonkursowej

ZM DSC 4020 ZM DSC 4108 ZM DSC 4146 ZM DSC 4213

W dniu 25.04.2014 Jury w składzie

Dorota Hartwich – wydawnictwo Format, Wrocław
Izabella Kaluta – Instytut Książki, Kraków
Barbara Kęsek – wydawnictwo Znak, Kraków
Magdalena Kłos-Podsiadło – wydawnictwo Wytwórnia, Warszawa
Ewa Kokot – Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, Insea Poland, Katowice
Aleksandra Krzanowska – wydawnictwo Czerwony Konik, Kraków
Krystyna Lipka-Sztarbałło – ilustratorka, Warszawa
Robert Oleś – wydawnictwo 2d2, Kraków
Aneta Satława – Biblioteka Śląska, Guliwer, Katowice

oraz Jury dziecięce w składzie:
Kaja Gevorgyan
Patrycja Gevorgyan
Aleksander Kowina
Agnieszka Kowina
Julia Kutz
Maria Ostrowska
Julia Staciwa
Marta Staciwa

Nagrodziło i zakwalifikowało na wystawę pokonkursową, która odbędzie się w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki następujące prace: lista zakwalifikowanych do wystawy KDZ 4
Uroczyste ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi w dniu 09.05.2014 w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki o godzinie 17.30.

Protokół z obraz Jury: PROTOKÓŁ KDZ 2014

DSC 0040 DSC 0016

Rusza 4. edycja wydarzenia Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci. Już 9 maja 2014 roku ilustratorzy, wydawcy, projektanci, bibliotekarze, studenci i wszyscy sympatycy pięknych książek dla dzieci spotkają się w Katowicach.

Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci jest projektem kulturalnym łączącym w sobie kilka wydarzeń: konkurs na najlepszy projekt książki dla najmłodszych odbiorców, konferencję naukową poświęconą zagadnieniu projektowania książek dla dzieci oraz szereg wystaw. Wyjątkowym wydarzeniem tej edycji Książki dobrze zaprojektowanej... będzie wystawa znakomitego Mistrza Polskiej Ilustracji – Józefa Wilkonia (15.04.–09.05.2014, Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki, wernisaż 15.04.2014 o godzinie 18:00).

Zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów (2012–2013) do udziału w konkursie! Założeniem konkursu Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci jest przegląd ilustracji i książek przeznaczonych dla dzieci, realizowanych w ramach programów nauczania wyższych uczelni artystycznych. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na potrzeby najmłodszych czytelników oraz na stosowanie zasad projektowych, które powinny towarzyszyć tworzeniu książek dla dzieci. Celem konkursu jest również promocja młodych twórców na rynku wydawniczym. W konkursie zostaną nagrodzone najlepsze projekty, w których indywidualność i oryginalność plastyczna idą w parze z dostosowaniem formy do wieku czytelnika. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy konkursu mogą zgłaszać projekty aplikacji książkowych dla dzieci! Prace będzie oceniać grono specjalistów zawodowo związanych z rynkiem książki dla dzieci.

KALENDARIUM:

15.04.–09.05.2014
RYBY, PTAKI, SSAKI I INNE WILKOŁAKI WYSTAWA TWÓRCZOŚCI JÓZEFA WILKONIA WERNISAŻ 15.04.2013 o godz. 18:00, GALERIA ASP W KATOWICACH RONDO SZTUKI (poziom 0)

18.04.2014
TERMIN ZGŁASZANIA PRAC KONKURSOWYCH w konkursie Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci

PROGRAM WYDARZEŃ

09.05.2014

godz. 10:00–14:00 Konferencja: Książka dla dzieci – jak to się robi?, Biblioteka Śląska w Katowicach

godz. 18:00 Wernisaż wystawy pokonkursowej Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci, uroczyste wręczenie nagród, Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki (poziom +1)

godz. 19:00 Finisaż wystawy twórczości Józefa Wilkonia Ryby, ptaki, ssaki i inne wilkołaki Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki (poziom 0)

Galeria Koszarowa 19, budynek ASP w Katowicach
(od 7 maja 2014, wernisaż 16.00)
Wernisaż wystawy Młoda polska ilustracja. Agata Dudek, Monika Hanulak, Małgorzata Nowak

Hol główny Biblioteki Śląskiej, plac Rady Europy 1
(od 15 kwietnia 2014) Wystawa prac nagrodzonych w poprzednich edycjach konkursu Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci.

Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki. Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1

9 maja 2014

17.30 Galeria poziom+
Wernisaż wystawy pokonkursowej Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci.
Uroczyste wręczenie nagród.

18.30 Galeria poziom 0
Finisaż wystawy Józefa Wilkonia Ryby, ptaki, ssaki i inne wilkołaki.(trwającej od 15 kwietnia 2014)

Wstęp na konferencję oraz wystawy – WOLNY