Najlepsze Dyplomy 2010 Nagroda marszałka województwa pomorskiego

9 lat temu

Nagroda marszałka województwa pomorskiego dla Luizy Kolasy z ASP w Katowicach za cykl grafik pt. "Cokolwiek wiem, trwa w jej pamięci"

Zrealizowane prace nawiązują do przeżyć wojennych i powojennych babci autorki. Techniką druku wypukłego, stworzyła iluzoryczne przestrzenie wnętrz, które zapamiętała z domu.

Fakturalne wzory ścian, przenikania kolorów, perspektywiczne skosy, to elementy, z których zbudowała kompozycje jak scenografiedo scen z życia bardzo jej bliskiej osoby. Promotorem pracy był: adj. II st. Mariusz Pałka, prof. ASP.

Najlepsze Dyplomy 2010 to wystawa prezentująca prace absolwentów Akademii Sztuk Pięknych z całego kraju. Główną nagrodę wystawy "Najlepsze Dyplomy 2010", otrzymał Marcin Zawicki z gdańskiej ASP

Ekspozycję, zorganizowaną po raz drugi przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, można oglądać w trzech miejscach: Galerii ASP, Gdańskiej Galerii Guentera Grassa oraz w oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku w Zielonej Bramie. Prace na wystawę zgłosił każdy z rektorów siedmiu ASP - w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Ogółem na wystawie znalazło się 25 dzieł wykonanych przez absolwentów.

Nagroda główna w wysokości 17,5 tys. zł, ufundowana została przez rektorów ASP. W dziewięcioosobowym jury zasiadali rektorzy ASP oraz przedstawiciele fundatorów dwóch pozostałych nagród: marszałka pomorskiego oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Na wystawie "Najlepsze Dyplomy 2010" znalazło się malarstwo, grafika, rzeźba, instalacje oraz multimedia.

Wystawa "Najlepsze Dyplomy 2010" potrwa do 22 sierpnia.

DYPLOM GRAFIKA LUIZA KOLASA zapach świeżości