ASP Katowice - 10 lat

Wybór języka

Nie przegap!

W kalendarzu nie ma żadnych wydarzeń z przyszłą datą.

DYPLOMY 2010

9 lat temu

OBRONA 2 - 10 lipca WYSTAWA 11 - 30 lipca WERNISAŻ godz. 18.00, Rondo Sztuki, Katowice

Jest już tradycją, że studenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach bronią publicznie swoich prac dyplomowych. Dla będących u progu swej zawodowej kariery artystów i projektantów to doskonała okazja do zaprezentowania możliwości twórczych szerokiemu gronu odbiorców, zaś dla publiczności (wstęp na obrony jest wolny) – niepowtarzalna szansa zadania dyplomantom wielu pytań dotyczących prezentowanych prac.

Obrony odbędą się w galerii Rondo Sztuki w Katowicach. Ponadto, niektóre prace prezentowane będą także poza galerią, m.in. w znanej Galerii Kronika w Bytomiu, czy w odwiedzanym codziennie przez kilkadziesiąt tysięcy osób centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach.

W tym roku o dyplom ukończenia Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach ubiegać się będzie 59 osób, w tym 10 na kierunku malarstwo (2-3 lipca), 19 na kierunku grafika, specj; grafika warsztatowa (5-6 lipca), 18 na kierunku grafika, specj. projektowanie graficzne (7-8 lipca) i 12 na kierunku wzornictwo (9-10 lipca).

Dyplomy studentów ASP w Katowicach cechuje różnorodność technik i tematów. Obrazy, które powstały na malarstwie nawiązują z jednej strony do wielkiej tradycji malarstwa realistycznego, z drugiej zaś oddziaływują bezpośrednio na zmysły abstrakcyjną formą. Inspiracje do swoich prac studenci czerpią z obserwacji codziennego życia czy też zasłyszanych historii, jak na przykład w pracy jednej ze studentek grafiki, nawiązującej do przeżyć wojennych i powojennych babci autorki, odważnie eksperymentują z matrycą i papierem, korzystając zarówno z technik tradycyjnych, jak i druku cyfrowego.

Wśród tematów dyplomów z projektowania graficznego znajdują się zarówno identyfikacja wizualna przeznaczona dla konkretnych miejsc i przedsięwzięć, jak i wykraczające poza granice sztuki użytkowej realizacja streetartowo-multimedialna będące osobistą refleksją autorki nad kondycją kobiety na Górnym Śląsku. Nie zabraknie też projektów książek, ilustracji, zdjęć, plakatów, prezentacji filmów animowanych i prac multimedialnych.

Wyposażenie łazienki w mieszkaniu w bloku czy projekt przestrzeni publicznej mającej służyć odwiedzającym centrum handlowe jako miejsce odpoczynku to z kolei propozycje dyplomantów na kierunku wzornictwo.

Tradycyjnie publicznym obronom towarzyszy konkurs na najlepszy dyplom, organizowany dzięki współpracy ASP z chorzowską firmą BPSC, która od 5 lat funduje nagrody pieniężne i promuje najlepsze prace. Konkurs jest elementem szerszej idei, jaką jest współpraca w obszarze sztuki, projektowania i biznesu. Oprócz BPSC dyplomy studentów ASP w Katowicach wspierają także firmy Roca, SCC oraz Bussines Consulting.

Wybrane prace dyplomowe zostaną zaprezentowane na wystawie Dyplomy 2010, którą będzie można oglądać w galerii Rondo Sztuki w dniach 11 do 30 lipca.

Skomentuj ten news!

Bannery

 • AGRAFA 2017

 • Międzynarodowe Triennale Rysunku

 • Triennale Grafiki Polskiej

 • Ksiazka Dobrze Zaprojektowana Konkurs

 • nowa asp

 • asp studia doktoranckie

 • asp tuba

 • Facebook ASP Katowice

 • Kurs przygotowawczy

 • akademia weekendowa

 • asp malarstwo FB

 • 05 asp wzornictwo

 • Facebook grafika warsztatowa

 • Agrafa

 • Agrafa

 • Design Silesia

 • Regionalna Strategia Innowacji

 • Innowacyjny Design Logomotywą Śląskiej Gospodarki

 • Logo BPSC

 • Katowice Airport

 • Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012 • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w KatowicachAkademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.


Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03320/15/FPK/DEK z dnia 07.07.2015 roku uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach – etap II

Formularz uwag

 Uwagi