Koreańskie książki obrazkowe - wykład Jiwone Lee

9 miesięcy temu

W środę 22 lutego o godzinie 12.00 w sali 007 budynku przy Koszarowej 19 rozpocznie się wykład otwarty Jiwone Lee. Wykład w języku polskim.

Urodzona w 1974 w Seulu (Korea). Studiowała polonistykę i literaturę rosyjską na wydz. polonistyki na Uniwersytet Hankuk Języków Obcych w Seulu (dyplom: 1996), oraz historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (praca mgr: 2000, pod kierunkiem prof. W. Bałusa – Sztuka dla dziecka – Polska ilustracja książek dziecięcych w latach 50 i 60 ), a następnie na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu (doktorat 2008, pod kierunkiem prof. Piotra Piotrowskiego – Polska szkoła ilustracji) . Wykładowca Hankuk University of Foreign Studies (Polonistyka), raz Illustration dept. University of Seoul, Graduate School (Historia Ilustracji), a w latach 2000-2002 również wykładowca na UAM w Poznaniu. Oprócz pracy dydaktycznej zajmuje się historią ilustracji, redagowaniem książek obrazkowych, oraz popularyzacją kultury polskiej jako animator wydarzeń kulturalnych, tłumacz i agent literacki, zwłaszcza dla Iwony Chmielewskiej. Tłumaczyła 50 książek polskich dla dzieci na koreański.

Powstały 20 książki ze współpracy z Iwoną Chmielewską, z tych dostały 2 razy nagrody Bologna Ragazzi, w roku 2011 „Maum – The House of Mind (Changbi Publisers)” i w roku 2013 „Oczy (changbi Publishers)”.