Snow Art Poland nagrodzony w Sapporo

6 miesięcy temu

Na 44 Międzynarodowym Konkursie Rzeźby w Śniegu zespół Snow Art Poland, stworzony przez wykładowców ASP w Katowicach, zdobył czwartą nagrodę.

To trzecia z rzędu nagroda, jaką zdobywa w Japonii. Przed dwoma laty, również w Sapporo, zespół odniósł identyczny sukces, otrzymując czwartą nagrodę. Przed rokiem w konkursie Japan Cup w Nayoro uhonorowani zostali nagrodą miasta Nayoro.

W tegorocznej 44 edycji konkursu Festiwalu Śniegu w Sapporo uczestniczyło 11 trzyosobowych zespołów. Obok Polaków swe rzeźby zaprezentowali artyści z Australii, USA , Singapuru, Tajlandii, Łotwy, Finlandii, Korei Południowej, Macao, Hawajów i Indonezji.

Rzeźbiarze związani z katowicką Akademią Sztuk Pięknych są jedynymi Polakami, którzy otrzymali nagrody w rzeźbie w śniegu w Japonii. Nie są to jednak jedyne laury zespołu Snow Art Poland, który ma już w dorobku łącznie siedem nagród, na konkursach w Chinach, Rosji i Japonii.

Zespół w składzie Tomasz Koclęga, Piotr Proba i Piotr Muschalik zrealizował rzeźbę pt. ,,Presja”.

sapporo 2017