Pavel Korbička - Space in the Space

7 miesięcy temu

Tworzy świetlne instalacje site-specific, projekty audiowizualne i kaligrafie ruchu. Działania te opierają się na eksploracji przestrzeni i możliwości jej percepcji. Od 14 lutego do 21 marca Pavel Korbička prezentuje swoje prace w Galerii Eksperymentu Intermedialnego ASP w Katowicach (Koszarowa 19). Wernisaż 14 lutego o 15.00.

Pavel Korbička jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Pradze,od 1998 roku wykłada na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Brnie. Wystawiał od 1990 roku w kraju i za granicą. W 1995 roku został wybrany jako przedstawiciel Czeskiej Republiki do programu: Europejskiego, projekty dla młodych artystów - GERMINATIONS IX, Delphi w Grecji.

W 2001 roku zdobył stypendium Ministerstwa Kultury w Centrum Egon Schiele Art in Czech w Krumlovie. W 2006 roku, realizował w ramach Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby pracę pt. Metall - Stahl dla Skulpturenpark Schloss Wiligrad. Brał udział w pierwszej edycji międzynarodowego festiwalu rzeźby w przestrzeni miasta - Brno Art Open 2008. Stworzył instalację site-specific pt. Północna Linia i Tunel. W roku 2011 na Międzynarodowym Festiwalu Światła Skyway w Toruniu zrealizował instalację pt.Parallels. Wśród jego realizacji w architekturze są instalacje świetlne m.in w Domu Sztuki Miasta Brno.

space