Architektura przez duże „A” na 4 Design Days w Katowicach

Czym będzie żył świat designu w 2017 roku? Co jest tworzywem nowoczesnych miast – szkło, drewno, a może kamień? Jak wymyślić produkt ponadczasowy? II edycja 4 Design Days (16-19 lutego br.) zgromadzi wokół dyskusji o trendach w projektowaniu światowej sławy architektów i designerów. Spotkaniom z ikonami towarzyszyć będą targi, wystawy i warsztaty, porady projektantów, projekcje filmów, a także wręczenie nagród branżowych.

Pierwsze dwa dni 4 Design Days (16-17 lutego br.) zaplanowano z myślą o profesjonalistach z kraju i zagranicy. Przedmiotem dyskusji architektów, projektantów, ale także przedstawicieli biznesu będą m.in. wpływ architektury na konkurencyjność przedsiębiorstw czy wizerunek współczesnych miast.

W dniach 16-17 lutego 2017 roku w 4 Design Days w Katowicach wezmą udział ikony światowej architektury i designu, m.in.:
Didier Fiuza Faustino, architekt i artysta pracujący nad relacją między ciałem i przestrzenią, znany z takich realizacji jak: Body in transit, One square meter house, Stairway to heaven, (G)host in the (S)hell. Obecnie pracuje nad projektami architektonicznymi biblioteki i centrum kultury w stolicy Meksyku oraz eksperymentalnego domu w Hiszpanii i winnicy w Portugalii.

Oliver Heath, ekspert w dziedzinie architektury zrównoważonej, projektowanej i realizowanej zgodnie z zasadami rozwoju zrównoważonego, zachowującego równowagę trzech głównych priorytetów: ekologii, ekonomii i społeczeństwa wraz z jego kulturą. Autorytet w dziedzinie projektowania wnętrz, autor książek, m.in. sprzedanej w ponad 30 tys. egzemplarzy, przetłumaczonej na 8 języków „Urban Eco Chic”. Współpracownik redakcji m.in. BBC, ITV, Channel 4, Discovery Channel, The Guardian i The Sunday Times.

Hans Ibelings, holenderski historyk i krytyk architektury, założyciel poświęconego europejskiej architekturze czasopisma A10 – new European Architecture. Jest autorem wielu książek, roczników holenderskiej architektury i opracowań monograficznych. Często analizuje niszowe lub niepopularne nurty architektoniczne oraz bada twórczość zapomnianych architektów.

Rob Reinders, architekt odpowiadający za design największej korporacji hotelarskiej na świecie – sieci Marriott. Mając pod stałym nadzorem kilkaset projektów jednocześnie, każdego miesiąca podejmuje decyzje o rozpoczęciu ponad 100 nowych inwestycji, a także otwarciu ukończonych hoteli. Podczas swojej dwudziestodwuletniej działalności w branży pracował na sukces ponad 1000 projektów.

Renato Rizzi, jeden z najwybitniejszych włoskich architektów, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Wenecji, twórca m.in. Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Jest laureatem prestiżowych konkursów architektonicznych, m.in. na projekt Pałacu Sportu w Trento we Włoszech, gmachu Muzeum Egipskiego w Kairze czy dzielnicę Pujiang w Szanghaju.

Joachim Schuessler, ekspert w dziedzinie architektury budynków wysokich z pracowni Goettsch Partners w Chicago, w której pełni funkcje kierownicze. Autor wielu wieżowców na całym świecie, w tym m.in. warszawskiego biurowca Mennica Legacy Tower. Studiował architekturę na Uniwersytecie w Lipsku, a także w Illinois Institute of Technology.

4dide