LUDZIE Z GUMY. Zmagania z materią

rok temu

Jubileuszowa wystawa Pracowni Druku Wypukłego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach objęta Patronatem Rektora Antoniego Cygana. Wernisaż w Rondzie Sztuki w piątek 3 lutego o godzinie 17.00.

„LUDZIE Z GUMY są spadkobiercami ludzi z drzewa występującymi obecnie bardzo rzadko. Charakteryzują się tym, iż lubią zmagać się z wszelką materią, a z gumą (czyli linoleum) zwłaszcza. Bardzo płochliwi, nie lubią przebywać w stadzie. Są indywidualistami, dlatego trzeba im poświęcać dużo uwagi i postępować delikatnie, aby nie spłoszyć. Ale wysiłek ten przynosi zazwyczaj dobre efekty, gdyż w ludziach z gumy tkwi niesamowity potencjał twórczy, a że są to moi studenci, lubię z nimi pracować. Prowadzę Pracownię Druku Wypukłego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach od 10 lat.” - tak o projekcie wypowiada się szef pracowni prof. Mariusz Pałka.

Wystawa w Rondzie Sztuki w Katowicach to podsumowanie na lokalnym gruncie szeregu licznych ekspozycji. LUDZIE Z GUMY bowiem to projekt wystawy objazdowej, która w latach 2014-2015 pokazana została między innymi w Galerii 81 Stopni w Warszawie, Galerii Koridor w Ostrawie, Galerii Oko dla Sztuki w Krakowie (gdzie została objęta patronatem Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki) oraz w Instytucie Sztuki w Cieszynie.

Więcej tutaj

ludziezgumy