Design 32 – Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych

Konkurs jest dorocznym przeglądem najlepszych dyplomowych prac magisterskich w zakresie wzornictwa, projektowania graficznego, komunikacji wizualnej, architektury wnętrz, ceramiki i szkła oraz tkaniny i ubioru.

Biorą w nim udział po cztery najlepsze dyplomy zgłoszone przez osiem publicznych uczelni plastycznych: ASP w Gdańsku, ASP w Katowicach, ASP w Krakowie, ASP w Łodzi, ASP w Warszawie, ASP we Wrocławiu, Akademię Sztuki w Szczecinie i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

W tym roku odbywa się siódma edycja konkursu, obejmująca dyplomy powstałe w 2016 roku. Jury złożone z przedstawicieli ośmiu uczelni oraz zaproszonych ekspertów przyzna Nagrodę Rektorów, Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego, Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice oraz wyróżnienia honorowe.

Wyniki zostaną ogłoszone podczas wernisażu wystawy pokonkursowej 6 kwietnia 2017 o godz. 18.00 w galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki. Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia.

NDP 2016 regulamin
C:\fakepath\design32