Konferencja naukowa pt.: NASZE OSIEDLA. ARCHITEKTURA MIESZKANIOWA XX WIEKU W POLSCE

Toruński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki, WBP Książnica Kopernikańska, Centrum Dialogu w Toruniu oraz kuratorzy Festiwalu TORMIAR zapraszają do udziału w konferencji naukowej 22 kwietnia 2017 roku.

Konferencja naukowa poświęcona będzie polskiej architekturze mieszkaniowej oraz mieszkalniczym ruchom spółdzielczym w XX wieku.
Konferencja będzie okazją do przeglądu stanu badań i poszukiwania nowych kontekstów dla funkcjonowania urbanistyki i budownictwa mieszkaniowego w społecznych, gospodarczych i historyczno-artystycznych realiach XX wieku.

Wydarzenie jest kontynuacją projektu Tormiar, który w formule festiwalowej w latach 2013-2015 odbywał się w Centrum Sztuki Współczesnej “Znaki Czasu” w Toruniu, będącym organizatorem 2 poprzednich edycji konferencji. Problematyka sesji stanowi rozwinięcie ubiegłorocznego tematu przewodniego Tormiaru tj. idei spółdzielczości, poprzednio odniesionej do wytwórczości rzemieślniczej i artystycznej, w tym roku – mieszkalnictwa i działalności spółdzielni mieszkaniowych.
Propozycje referatów przyjmowane będą w terminie do 31 stycznia 2017 r.
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczególy dotyczące konferencji znajdują się na stronie www.unikonferencje.pl