"Ziarnista struktura materii - od Demokryta do Smoluchowskiego" - wspólny konkurs krakowskiej ASP i Uniwersytetu Jagiellońskiego

Profesor Stanisław Tabisz Rektor Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Profesor Wojciech Nowak Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do udziału w konkursie na dzieło artystyczne "Ziarnista struktura materii – od Demokryta do Smoluchowskiego" w zakresie malarstwa, rzeźby i grafiki artystycznej.

Głównym organizatorem konkursu jest Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Wydział FAIS), a patronują mu Rektorzy obu Uczelni. Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do tworzenia dzieł inspirowanych badaniami w ramach nauk ścisłych, w szczególności pracami Mariana Smoluchowskiego oraz uświetnienie obchodów 100. rocznicy śmierci tego wybitnego naukowca.
Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: amatorzy i profesjonaliści. W kategorii amatorzy mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (w tym liceów plastycznych i artystycznych) oraz studenci wyższych uczelni nieplastycznych, natomiast w kategorii profesjonaliści mogą wziąć udział studenci i absolwenci wyższych szkół plastycznych.

Jury przyzna w każdej kategorii następujące nagrody regulaminowe:
1. w kategorii amatorzy:
jedną nagrodę główną w wysokości 4000 zł ufundowaną przez WFAIS
dwie nagrody po 2000 zł ufundowane przez WFAIS
dwa wyróżnienia honorowe – wyłonione poprzez głosowanie pracowników, doktorantów i studentów Wydziału FAIS
2. w kategorii profesjonaliści:
jedną nagrodę główną w wysokości 6000 zł ufundowaną przez WFAIS
dwie nagrody po 3000 zł ufundowane przez WFAIS
Jury ma prawo do innego podziału nagród.

Do konkursu można przystąpić indywidualnie bądź w zespołach. Mogą brać w nim udział osoby do 35 roku życia (w dniu ogłoszenia konkursu, tj. 27.12.2016 r., nie ukończyły 35 roku życia).