Snow Art Poland zdobywa kolejną nagrodę!

Tomasz Koclęga i Piotr Muschalik, wykładowcy ASP w Katowicach oraz Junko Fujimori zdobyli nagrodę publiczności w konkursie rzeźb ze śniegu i lodu w Kransojarsku. Dotychczas zespól brał udział w sześciu konkursach i w każdym z nich otrzymywał nagrodę.

W jubileuszowym piątym Międzynarodowym Konkursie Rzeźby w Śniegu „Magic Ice of Siberia”, w rosyjskim Krasnojarsku, jako jeden z 10 zakwalifikowanych zespołów, swoją rzeźbę zaprezentował „Snow Art Poland” z Gliwic. Kolejnych 10 zespołów uczestniczyło w kategorii rzeźby z lodu. W festiwalu brali udział artyści z pięciu krajów: Białorusi, Kanady, Kazachstanu, Rosji i Polski.

„Snow Art Poland”, którego liderem jest Tomasz Koclęga, uczestniczyli w tym festiwalu po raz pierwszy, będąc jednocześnie jego pierwszym polskim uczestnikiem. W dotychczasowej historii festiwalu udział brały zespoły z USA, Indii, Łotwy, Chin i Japonii i Rosji.

snow art