Rozpoczyna się 16. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Studenci kierunków artystycznych w całej Polsce od 9 stycznia 2017 r. mogą przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Ta ważna dla środowiska twórczego inicjatywa odbywa się po raz szesnasty i w tym roku zakończy się galą finałową w Muzeum nad Wisłą – nowym pawilonie wystawienniczym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Konkurs Artystyczna Podróż Hestii kierowany jest do studentów kierunków artystycznych wszystkich polskich uczelni wyższych III, IV i V roku. Zgłoszenia można wysłać poprzez specjalny panel na stronie internetowej www.zgloszenie.artystycznapodrozhestii.pl/konkurs2017. Na Konkurs można nadsyłać prace z obszarów: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.

15 lat trwania konkursu zaowocowało 24 rezydencjami artystycznymi w Nowym Jorku i Walencji, 31 wystawami indywidualnymi oraz zbiorowymi w całym kraju oraz stworzeniem kolekcji składającej się z ponad 30 dzieł. Ugruntowana pozycja konkursu jest zasługą wieloletnich partnerów instytucjonalnych, z którymi Fundacja APH współpracuje. Są to uczelnie artystyczne w całej Polsce, Politechnika w Walencji, Residency Unlimited w Nowym Jorku oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie odbywają się wystawy finalistów.

Przed uczestnikami rozpoczynającej się 16. edycji konkursu stoi szansa miesięcznej podróży i rezydencji artystycznej w światowych centrach sztuki nowoczesnej - Nowym Jorku i Walencji, po powrocie z której młodzi twórcy dostają możliwość własnej wystawy w prestiżowych galeriach w stolicy. Ponadto, jeden z finalistów otrzymuje komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia. Finaliści i laureaci konkursu APH wybierani są w kilkuetapowym głosowaniu jury, w którego skład wchodzą uznane autorytety na polskiej scenie sztuki współczesnej.

Zgłoszenia prac konkursowych: www.zgloszenie.artystycznapodrozhestii.pl/konkurs2017

Harmonogram 16. edycji Konkursu Artystyczna Podróż Hestii
9 stycznia 2017 r.: start konkursu i otwarcie panelu zgłoszeń
22-23 marca 2017 r.: helpdesk dla studentów