Konkurs „Wygraj Staż w Brukseli”

Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska zaprasza studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach do udziału w konkursie na płatny, miesięczny staż w biurze poselskim w Brukseli.

Staż w Brukseli jest doskonałą szansą na poznanie, jak w praktyce funkcjonuje Parlament Europejski, a także okazją do rozwoju zainteresowań. Podczas miesięcznego stażu, studenci będą mieli szansę wziąć udział w posiedzeniach parlamentarnych komisji, grup politycznych oraz sesjach plenarnych. Ponadto, zapoznają się z organizacją i zadaniami Instytucji Europejskich: Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej czy Rady Unii Europejskiej. Młodzi ludzie będą mieli także okazję, aby sprawdzić swoją znajomość języka obcego, nie tylko podczas tłumaczenia tekstów, czy sporządzania notatek, ale także poprzez współpracę przy projektach związanych z bieżącymi działaniami biura poselskiego.

Zainteresowani proszeni są o przesłanie na adres: jadwiga.wisniewska.ep@gmail.com do 15 lutego 2017 r. swojego CV z listem motywacyjnym wraz z esejem nt. „Przyszłość Unii Europejskiej – szanse i zagrożenia”.
Studenci, którzy napiszą najlepsze prace wyjadą na miesięczne, płatne staże do biura poselskiego w Brukseli.

Szczegółowe informacje oraz regulamin Konkursu znajdują się na stronie www.jadwigawisniewska.pl

plakat staż