MKIDN przyznaje 4 stypendia studentom ASP w Katowicach

90 studentów i 9 doktorantów uczelni artystycznych otrzymało z rąk Podsekretarz Stanu w MKiDN Wandy Zwinogrodzkiej stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. Są wśród nich przedstawiciele ASP w Katowicach: Agnieszka Świętek, Klaudia Lata, Ewelina Bidzińska, Marek Kasperek.

Stypendia ministra przyznawane są na podstawie rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 17 lipca 2015 w sprawie stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia przyznawanych studentom oraz rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 17 lipca 2015 w sprawie stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia przyznawanych doktorantom.

W 19 uczelniach artystycznych nadzorowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego kształci się około 16 000 studentów, co stanowi ok. 1 proc. studiującej młodzieży w Polsce. Natomiast grono stypendystów ministra to około 0,5 proc. studentów uczelni artystycznych, tak więc jest to szczególnie prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych. Przyznane stypendia mają na celu nie tylko wyróżnienie i uhonorowanie wybitnych studentów i doktorantów, ale także mają im pomóc w realizacji projektów twórczych, w doskonaleniu warsztatu artystycznego oraz w podejmowaniu działań służących wzbogaceniu polskiej kultury.

stypendyści edited