Konkurs Małe Formy Plastyczne - wygrywa wykładowca ASP w Katowicach, III miejsce dla absolwenta

Judyta Bernaś, wykładowca ASP w Katowicach zwyciężyła, a Kami Kocurek, niedawny absolwent tej uczelni, zajął trzecie miejsce w konkursie organizowanym przez ZPAP w Rzeszowie. Nominowana do nagrody była także Barbara Kasperczyk-Gorlak.

Celem konkursu jest wyłonienie oryginalnych kreacji małoformatowych w zakresie klasycznych i nowatorskich technik plastycznych (malarstwo, grafika, rysunek, techniki mieszane i autorskie z wyłączeniem technik fotografii analogowej i cyfrowej). Stworzenie stałej kolekcji małej formy kreacji współczesnych sztuk plastycznych, będącej w przyszłości wizytówką działalności statutowej ZPAP Okręgu Rzeszowskiego oraz zaczątkiem opracowań i dokumentacji tej dziedziny artystycznych działań artystów w Polsce i na świecie.

Judyta Bernaś, Jednia 01, techniki mieszane, 20x8,3cm, 2016