Apel KRASP w związku z aktami agresji w stosunku do studiujących w Polsce cudzoziemców

Poniżej udostępniamy apel Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich z 25 listopada 2016 roku w związku z aktami agresji w stosunku do studiujących w Polsce cudzoziemców.

Apel Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w związku z aktami agresji w stosunku do studiujących w Polsce cudzoziemców

W związku z informacjami o dużej liczbie haniebnych zachowań o podłożu ksenofobicznym w stosunku do studiujących w Polsce cudzoziemców, jakie ostatnio docierają do Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, rektorzy uczelni członkowskich KRASP wyrażają swoje zaniepokojenie i zdecydowany protest przeciwko takim zachowaniom i jednocześnie, kolejny już raz, apelują do właściwych służb państwa o skuteczne zapewnienie pełnego bezpieczeństwa studentom zagranicznym w naszym kraju.
Polska, w swojej długiej i burzliwej historii, zasłynęła z tradycji tolerancji i była miejscem harmonijnego współżycia wielu narodów. Przykłady powtarzających się aktów przemocy fizycznej i psychicznej w stosunku do studentów zagranicznych oraz nieposzanowania ich kultury dyskredytują ten dobry dotychczas wizerunek Polski i wywołują poczucie wstydu w polskim środowisku akademickim.
Apelujemy również o to, aby w przypadku uzasadnionych prawnie działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo naszego kraju, podejmowanych w stosunku do studentów i pracowników akademickich z zagranicy, władze uczelni były w stosowny sposób informowane o takich sytuacjach.

Treść apelu apel KRASP

KRASP