Lemures - Marek Kuś w Rondzie Sztuki

Wystawa podsumowująca dotychczasową pracę twórczą Marka Kusia, artysty, który od trzydziestu lat konsekwentnie realizuje swoją wizję sztuki, nie zważając na zmieniające się mody. Charakterystycznym elementem jego działalności artystycznej jest powtarzająca się forma przypominająca się ludzką postać, która czołga się, wspina bądź płynie. Materializuje się ona zarówno w rzeźbie, jak i malarstwie Kusia. Wernisaż w piatek 25 listopada o 18.00

Wystawa podsumowująca trzydziesty jubileusz pracy twórczej Marka Kusia. Przewodnim tematem ekspozycji w galerii Rondo Sztuki będzie odwołanie do obrzędów znanych ze starożytnego Rzymu. W mitologii lémures były nieszczęśliwymi duszami zmarłych. Jak czytamy u Owidiusza, na początku roku przypadały święta lemurów, czyli Lemuralia (Lemuria), którym towarzyszył nocny obrzęd prowadzony przez głowę rodziny. Czyniony wtedy hałas oraz ofiary z czarnej fasoli miały jedne lemury przepędzić z domu, inne przebłagać i sprzyjająco nastawić.

Więcej tutaj.

MarekKus3 1 768x518