Cegła z Gazety - 3 nominacje dla artystów związanych z ASP w Katowicach

Marcel Sławiński, wykładowca ASP w Katowicach oraz dwie absolwentki: Katarzyna Sokołowska (wspólnie z bratem) i Matylda Sałajewska są wśród 14 nominowanych w plebiscycie Cegła z Gazety.

Cegły z Gazety to nagroda szczególna. Po pierwsze dlatego, że kandydatów do nich nominuje kapituła złożona z najwybitniejszych Ślązaków, głównie laureatów poprzednich edycji konkursu. Potem decydują Czytelnicy "Wyborczej". To gwarantuje, że statuetkę otrzyma postać, która zasłużyła na nią nie tylko w oczach osób "ze świecznika", ale także tych, które po prostu kochają swoją małą ojczyznę i są dumne z wybitnych ziomków - czytamy na stronach organizatora plebiscytu.

Sylwetki nominowanych oraz zasady głosowania tutaj.