Wystawa studentów z PRACOWNI nr 6 warszawskiej ASP

Pracownia powstała w 2007 roku, jako jedna z pierwszych oferująca stu­dentom nowego typu program nauczania grafiki opartej o nowe media i tradycyjny warsztat graficzny. Zapraszamy od 22 listopada do 21 grudnia, Galeria Wertykalna, Raciborska 50, drugie piętro.

Podstawowym zadaniem jest przygotowanie studenta do twórczego posłu­giwania się złożonym warsztatem graficznym, który pozwoli na swobodne wyrażanie jego koncepcji artystycznych. Swoboda w posługiwaniu się współczesnym warsztatem cyfrowym w połączeniu z wiedzą o tradycyj­nych technikach graficznych stanowi silny bodziec kreacyjny w procesie dydaktycznym.

Program obejmuje również zespół zagadnień tematycznych i ćwiczeń prak­tycznych analizujących jak poprzez rozszerzenie warsztatu o nowe media zmienia się miejsce, rola, sposób tworzenia i oddziaływania grafiki warszta­towej: jak zmienia się definicja grafiki, problem i zastosowanie niematerial­nej matrycy, proces zapisu cyfrowego jako źródła kreacji, nowe miejsca prezentacji,grafika artystyczna w sieci internetowej, w przestrzeni pu­blicznej, wykorzystanie grafiki do realizacji pokazów multimedialnych i instalacji graficznych?

Stawiane przed studentami problemy wymagają twórczej interpretacji, kre­tywności i wiedzy teoretycznej oraz rozwijania umiejętności autoprezen­tacji. W ramach programu organizowane są wystawy, wykłady, warsztaty, pokazy filmowe i multimedialne z zakresu kultury współczesnej.

Pracownia posiada odpowiednie zaplecze warsztatowe, dobrze przygotowaną przestrzeń ekspozycyjną, bogatą bi­bliotekę. W ramach posiadanej przestrzeni prowadzona jest Galeria Pra­cowni nr 6. Organizowane są indywidualne i zbiorowe wystawy prac stu­dentów, pokazy dyplomowe i wystawy zapraszanych artystów.

Więcej tutaj.

pracownia 6 net