ILUMINACJE ZNAKÓW / PRZEMIANY

Andrzej Więcławski prezentuje swoje prace w Galerii Wertykalnej. Wernisaż we wtorek 22 listopada o godzinie 15.00 w budynku przy Raciborskiej 50.

Andrzej Więcławski pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 2002-2008 Dziekan Wydziału Grafiki, 2005-2016 Kierownik Katedry Grafiki Artystycznej, prowadzi dyplomową pracownię graficzną /Pracownia nr 6 /. Uprawia grafikę, malarstwo i rysunek. W pracach graficznych łączy tradycyjny warsztat graficzny z elementami druku cyfrowego i unikatowymi metodami tworzenia odbitki graficznej. Kolejne serie prac zamyka w cykle graficzne m.in. „Il y a de tout (YADTOUT)”, „Przemiany”, „Alfabet znaków”, „Iluminacje”.

Zorganizował ok. 30 wystaw indywidualnych m.in. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Galerii Studio w Warszawie, Muzeum Lubelskim w Lublinie. Uczestniczył w ok. 300 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień: Grand Prix w konkursie o nagrodę Fundacji Güntera Grassa im. Daniela Chodowieckiego (2007), Prix de la Ville Sarcelles, na 13 Biennale Grafiki w Sarcelles, Francja (2007), „Pegaza”, nagrodę artystyczną ASP w Warszawie (2007), Grand Prix na IV Międzynarodowym Konkursie Rysunku we Wrocławiu (2009), uhonorowany medalem Gloria Artis (2011).

Członek jury wielu konkursów krajowych i międzynarodowych m.in.: Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach, Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki w Łodzi, Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, Międzynarodowego Triennale Grafiki IMPRINT w Warszawie. Kurator wystaw grafiki polskiej, organizator sympozjów i konferencji poświęconych grafice.

A Wieclawski