KOLOR – PAPIER – DRUK. Wykład otwarty.

Zarządzanie kolorem, druk pigmentowy w praktyce, charakterystyka papierów i ich zastosowanie - to główne tematy spotkania, które odbędzie się we wtorek 15 listopada o godzinie 12.15 w sali kina budynku przy Raciborskiej 50. Wstęp wolny.

Zarządzanie kolorem
Michał Kampa – studio Metafora
Po co zarządzać kolorem?
Praktyczne zastosowanie zarządzania kolorem.
Omówienie przestrzeni kolorystycznych.
Zarządzanie kolorem w aplikacjach pakietu Adobe.
Podgląd wydruku i alarm przestrzeni kolorów.

Druk pigmentowy w praktyce
Marcin Kałuża - Canon Polska
Co to jest druk pigmentowy?
Odwzorowanie kolorów i powtarzalność druków.
Na czym można drukować? Media do druku.
Druk “fotograficzny”.
Prezentacja wydruków na płytach piankowych.

Charakterystyka papierów i ich zastosowanie
Adrian Kuchta – Antalis
Rodzaje papierów: offsetowy, kredowy, karton.
Skład papieru: bawełna, celuloza, itp.
Rodzaje wykończeń papieru: kalandrowanie itp.
Parametry papieru: pulchność, gramatura.

Wydarzenie przygotowali:
Duocolor oraz Studio Metafora
Wsparcie:
KAPA - media do druku min. pianki, pcv
Canon Polska
Antalis - papiery