Przygarnij magiczne drzewo - pomożesz dzieciom

Magiczne krzesła zapraszają, by się na nich wygodnie rozsiąść, a one spełnią marzenie. Aby się o tym przekonać, zapraszamy na wernisaż wystawy w czwartek, 17 listopada o 12:00 do budynku przy Raciborskiej 50.

Akcja „Przygarnij magiczne drzewo” to wspólne dzieło Fundacji ISKERKA, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Warsztaty Terapii Zajęciowej Koła w Katowicach-Giszowcu) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Projekt ten połączyły krzesła... stare i zapomniane, wyciągnięte z piwnic, ściągnięte ze strychów, ale też znalezione w śmietnikach. Fundacja zaczęła je gromadzić od marca 2016 roku, by oddać w dobre ręce uczestników terapii zajęciowej w Giszowcu. Ich ciężka praca sprawiła, iż krzesła odmłodniały i wypiękniały. Tak odmienione trafiły z kolei na oddziały onkologii dziecięcej, gdzie podopieczni ISKIERKI poddali je swoim artystycznym wizjom. „Kropkę nad i” postawili utalentowani artyści katowickiej ASP. Tym samym powstały cudowne dzieła sztuki, magiczne krzesła stworzone przez trzy różne podmioty, które połączył jeden cel.

Efekt pracy, talentu i włożonych serc tak wielu osób będzie można podziwiać podczas wystawy „Przygarnij magiczne drzewo” w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, która odbędzie się między 17 listopada a 2 grudnia.
Magiczne krzesła zapraszają, by się na nich wygodnie rozsiąść, a one spełnią marzenie. Aby się o tym przekonać, zapraszamy na wernisaż wystawy w czwartek, 17 listopada o godz. 12:00.

Po zakończeniu wystawy, te swoiste dzieła sztuki będzie można kupić podczas jubileuszowego koncertu z okazji 10-lecia Fundacji ISKIERKA, który odbędzie się 4 grudnia (sobota) w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Dochód ze sprzedaży krzeseł zostanie przeznaczony na działania Fundacji ISKIERKA, jak również Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Warsztaty Terapii Zajęciowej Koła w Katowicach-Giszowcu).

drzewo do internetu