WUD Silesia już po raz 7. | 3 grudnia 2016 | ASP w Katowicach

Już 3 grudnia 2016 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach odbędzie się 7. edycja konferencji naukowej World Usability Day Silesia. W tym roku tematem przewodnim jest "Zrównoważony rozwój" (ang. Sustainability).

W ramach wykładów i warsztatów uczestnicy WUD Silesia poszukają odpowiedzi m.in. na pytania: Jak tworzyć innowacyjne rozwiązania, z myślą o przyszłych pokoleniach? Jak odpowiadać na konsekwencje społeczne, ekologiczne i ekonomiczne już wprowadzonych rozwiązań? Co oznacza zrównoważone podejście projektowe?

Konferencja skierowana jest nie tylko do projektantów i badaczy, ale również do osób reprezentujących świat biznesu, instytucje publiczne, trzeci sektor oraz wszystkich o otwartym umyśle, którzy chcą się którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat Sustainability.

"W ramach konferencji, uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać znakomitych prelegentów z Polski i zagranicy, wziąć udział w warsztatach i uczestniczyć w merytorycznej dyskusji na temat roli i odpowiedzialności projektantów i badaczy w świecie, w którym nowe technologie odgrywają coraz większą rolę.” - mówi Paweł Nowak, organizator konferencji.

Rejestracja na konferencję rozpocznie się 2 listopada i potrwa do 7 listopada. Będzie odbywać się poprzez stronę internetową www.wudsilesia.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny, niezbędna jest wcześniejsza rejestracja. Ilość miejsc jest ograniczona, nie decyduje jednak kolejność zgłoszeń, tylko uzasadnienie swojej kandydatury.

WUD (World Usability Day) Silesia to międzynarodowe, bezpłatne wydarzenie edukacyjne, organizowane na Śląsku od 2010 roku, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat projektowania użytecznych produktów i usług oraz roli i odpowiedzialności projektantów we współczesnym świecie. Konferencja organizowana jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy World Usability Day (Światowy Dzień Użyteczności).

W ostatnich sześciu edycjach konferencji WUD Silesia udział wzięło kilka tysięcy osób z całej Polski. W ramach WUD Silesia wystąpiło ponad 100 prelegentów z Polski i z zagranicy.

Partnerem WUD Silesia 2016 jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, a mecenat nad konferencją objęła firma informatyczna Future Processing.

Więcej informacji na www.wudsilesia.pl oraz www.facebook.com/wudsilesia

C:\fakepath\WUD Silesia