Konkurs na „witacze” Ostrowca Świętokrzyskiego

Celem, ogłoszonego przez Urząd Miasta konkursu jest wyłonienie projektu „witacza”, czyli obiektu informacyjno-promocyjnego, który stanąć ma przy drogach wjazdowych do miasta.

Organizatorom konkursu zależy na uzyskaniu najlepszego pod względem przestrzennym, funkcjonalnym i architektonicznym projektu „witacza” Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, który nawiązując do charakteru i dziedzictwa miasta przyczyni się do jego promocji społeczno-gospodarczej. Zgodnie z założeniami konkursu, wybrany ma zostać projekt wraz ze specyfikacją techniczną i kosztową. Na tej podstawie, zostanie podjęta decyzja nie tylko w sprawie ostatecznej wizualizacji „witacza” ale także dotycząca liczby i lokalizacji tych obiektów.

Konkurs skierowany jest do plastyków, grafików, pracowni plastycznych, pracowni graficznych, a także do studentów powyższych kierunków oraz innych osób posiadających umiejętność projektowania graficznego i/lub form przestrzennych. Główna nagroda wynosi 10.000 PLN, a w konkursie przewidziano także dwa równoważne wyróżnienia w kwocie 2.500 PLN każde.

Więcej tutaj.