Tomasz Koclęga w Oxfordzie

Do 12 listopada w oxfordzkim Turrill Sculpture Garden swoje najnowsze rzeźby prezentuje Tomasz Koclęga. ,,Inner Spaces" to pierwsza indywidualna wystawa artysty w Wielkiej Brytanii.

Na wystawie możemy zobaczyć pięć premierowych prac. Rzeźby te są kontynuacją rozważań o kondycji współczesnego człowieka, analizą jego reakcji, aspiracji i potrzeb. Podobnie jak w innych pracach, również tym razem Koclęga tworzy charakterystyczne, figuratywne, białe formy. Ekspresyjne w swym wyrazie, mocno oddziałują na tle zieleni.

W swoich pracach, Koclęga kwestionuje tradycyjne rozumienie piękna, kładąc nacisk na to kim naprawdę jest człowiek. Poprzez metaforę zdeformowanych ciał, przedstawia różne aspekty życia ludzkiego.

Wystawę "Tomasz Koclęga - Inner Spaces" w Wielkiej Brytanii promuje Instytut Kultury Polskiej w Londynie.

Więcej tutaj.

tomasz koclega smutek