Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016

Eksperymenty, pokazy, stoiska tematyczne, wystawy, prezentacje i wykłady - Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016 rozpoczyna się 13 października na katowickim rynku, a 14 i 15 października przenosi do Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość między innymi: złożyć drukarkę 3D, wziąć udział w warsztatach szyfrowania i rysowania poezji na planszach komiksu, dowiedzieć się więcej na temat Robina Hearta i innych robotów medycznych, odkryć czy Szekspir czuł bluesa i po co Iron Manowi kostium. W programie wydarzenia zaplanowano ponadto pokazy hologramów, programowania robotów z LEGO, prezentację prototypu drona do oprysku jako alternatywnego rozwiązania w rolnictwie, jak również stoisko pokazowe, przy którym będzie można poznać tradycyjne sposoby wyrobu piwa.

Istotną częścią wydarzenia będzie XII Śląski Studencki Festiwal Nauki – impreza kulturalno-naukowa organizowana przez studentów z pięciu śląskich uczelni. Swoje dokonania naukowe i pasje młodzi naukowcy zaprezentują 13 października na katowickim rynku. Wśród tegorocznych propozycji znalazły się między innymi degustacja „Mam w kuchni robaki”, zawody w lataniu dronem czy Open Stage – największy pokaz talentów na Śląsku.

Więcej tutaj.

zaproszenie śląski festiwal nauki