Za złotówkę do Muzeum Śląskiego

Muzeum Śląskie zaprasza studentów. Zwiedzanie sześciu wystaw stałych oraz czterech ekspozycji czasowych w cenie 1 zł przez cały październik. Przy dobrych warunkach atmosferycznych, w ramach biletu w promocyjnej cenie, można także podziwiać Strefę Kultury z wieży widokowej.

Kolekcje sztuki polskiej oraz plastyki nieprofesjonalnej można zobaczyć na wystawach stałych: Galerii sztuki polskiej 1800–1945, Galerii sztuki polskiej po 1945 roku oraz Galerii plastyki nieprofesjonalnej.

W Muzeum Śląskim znajduje się również wystawa przygotowana na podstawie zbiorów Centrum Scenografii Polskiej – Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości oraz ekspozycja o historii Górnego Śląska: Światło historii . Górny Śląsk na przestrzeni dziejów .

Na specjalną uwagę zasługuje otwarta niedawno wystawa czasowa Reflection / Odbicie / אָפּשפּיגלונג przygotowana specjalnie z myślą o przestrzeni Galerii jednego dzieła przez izraelskiego rzeźbiarza Daniego Karavana.

muzeum baner duzy na www