Koclęga w Pałacu Mieroszewskich

10 września w barokowo-klasycystycznym Pałacu Mieroszewskich odbyła się druga edycja wydarzenia kulturalnego „Ogród Sztuki”. Impreza ta, zorganizowana przez Muzeum Zagłębia w Będzinie, była jednocześnie jubileuszem 60-lecia muzeum.

W ogrodzie pałacowym, na osi widokowej wyeksponowana została rzeźba Tomasza Koclęgi ,,Nieśmiałość". Monumentalna kompozycja Koclęgi przedstawia siedzącą postać, która tuli pomiętą taflę lustrzaną, przytulając czule własne odbicie. O swoich rzeźbach autor mówi: Koncentruję się na człowieku. Interesuje mnie analizowanie ludzkich postaw, zachowań, emocji... W poetyckich formach - przedstawianych nie wprost – szukam obszarów ludzkiej wrażliwości, ludzkich pragnień, trosk czy energii...

Rzeźba została wypożyczona z kolekcji sztuki firmy Centrum Ogrodnicze i Krajobrazowe AGRO Projekt z Siemianowic Śląskich.

koclega w palacu