artNoble - absolwent ASP w Katowicach znów wygrywa

Statuetka przyznawana jest za najlepszą pracę dyplomową zrealizowaną na europejskim poziomie i przykuwającą uwagę odbiorców, jak również za oryginalną osobowość twórczą.

W tym roku do rywalizacji w konkursie artNoble stanęły 23 projekty z: Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Akademii Sztuki w Szczecinie, a także Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Statuetka 1-Art drugi rok z rzędu trafiła w ręce studenta Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Laureat Przemysław Jeżmirski to młody artysta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, kierunków kulturoznawstwo oraz organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej. Ukończył także Akademie der Bildenden Künste w Wiedniu. Jego realizacje prezentowane były między innymi w: Mo Sound Concept Store (Wiedeń), Printa Gallery (Wiedeń), II Międzynarodowym Triennale Mediów Cyfrowych (Radom), Muzeum Narodowym w Warszawie i Muzeum Śląskim w Katowicach. Dwukrotny stypendysta programów Erasmus oraz programu CEEPUS. Chętnie angażuje się w liczne projekty stanowiące nowe wyzwania.

W ubiegłym roku najlepszą pracą w kategorii plastyka była wystawa przygotowana przez Nadię Świerczynę.

Więcej tutaj.

art noble