Tychy Light & Sound Festival

Darek Gajewski, Jakub Cikała, Jonasz Gajewski, Mateusz Ząbek i Sławomir Brzoska - prace tych artystów, związanych z ASP w Katowicach, zobaczymy w czasie tyskiego festiwalu.

Wydarzenie jest rozwinięciem idei Festiwalu Mappingu 3D. Kilkuletnie doświadczenie w organizacji MAPP FEST zainspirowało organizatorów do wprowadzenia zmian zmierzających do profesjonalizacji jego formuły, poprzez nawiązanie współpracy z artystami i pedagogami ASP w Katowicach i Wydziału Sztuk Pięknych Ostravská univerzita. Efektem tych wspólnych działań jest międzynarodowa wystawa „Przestrzeń wypowiedź światło”, w której biorą udział artyści z Polski i Republiki Czeskiej tworzący w obszarze nowych technologii i multimediów. Wystawie towarzyszyć będą pokazy mappingów, które tworzone były podczas warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli środowiska akademickiego skupionego wokół sztuk wizualnych.

Tradycyjnie, zaraz po zachodzie słońca zaprezentowane zostaną mappingi konkursowe, z których najlepszy otrzyma nagrodę Prezydenta Miasta Tychy, przyznaną przez międzynarodowe jury.

Światło i animacje nie będą jedynymi bohaterami wieczoru. Przestrzeń Browaru Obywatelskiego wypełni również DŹWIĘK, który w różnych formach zostanie zaprezentowany przez zespół Fair Weather Friends oraz producenta muzycznego Mr. G, który zaprezentuje swój set na tle mappingów przygotowanych przez studentów ASP Katowice.