Wrzesień pod znakiem dizajnu! Targi SILESIA BAZAAR Dizajn po raz drugi w Katowicach

Już 18 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się drugie targi niezależnego dizajnu SILESIA BAZAAR Dizajn, którego partnerem jest ASP w Katowicach. Na odwiedzających czekać będą stoiska polskich firm i projektantów, a także ciekawe spotkania.

Po raz pierwszy targi SILESIA BAZAAR Dizajn zorganizowane były jako impreza towarzysząca dla święta dizajnu na Śląsku o nazwie 4 Design Days. Tym razem będzie to samodzielne wydarzenie. Przestrzeń przeznaczona na targi pomieści ponad 60 stoisk. W wydarzeniu udział wezmą firmy projektujące meble, akcesoria do wystroju wnętrz, pracownie projektowania i twórcy biżuterii. Przewidziano również strefę mody dla wyróżniających się formą i materiałami ubrań. Prócz części wystawienniczej wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach zaplanowano panel dyskusyjny pt. “W poszukiwaniu polskiego dizajnu”, do którego zaproszono przedstawicieli instytucji związanych z wzornictwem i projektowaniem oraz znanych już na Śląsku projektantów i autorów nagradzanych i lubianych projektów. Dodatkową atrakcją będzie spotkanie z autorem bardzo popularnej na Śląsku strony “Rubens był z Bytomia.” Przewidziano również warsztaty kreatywne dla dzieci organizowane ze Stowarzyszeniem Dom Aniołów Stróżów i firmą Mathriders. Jak zawsze zorganizowana będzie strefa gastro i relaksu z dobrym jedzeniem i przyjemną muzyką. Nasze targi dizajnu skierowane są do każdego, kto szuka ciekawych przedmiotów użytkowych i niebanalnego wzornictwa. Ponieważ formułę wzbogaciliśmy również o dyskusje i spotkania dotyczące polskiego dizajnu, to jest też to interesujące wydarzenie dla osób nieco głębiej zainteresowanych tematem. Łączymy możliwość poznania i kupienia polskiego, niezależnego wzornictwa z okazją do podyskutowania o tym, jak dobrze znamy polski dizajn, czy jest on obecny w naszych domach, miastach. Zapraszamy więc zarówno tych, którzy szukają wyjątkowych mebli i dodatków do domu, jak i tych, którzy dizajnem się po prostu interesują - zachęcają organizatorzy wydarzenia Magda Giertuga i Piotr Kalisz z Fundacji Colors of Silesia.

Partnerami wydarzenia są m.in. Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej i Śląski Klaster Dizjanu. Więcej szczegółów na temat targów znajduje się na stronie www silesiabazaar.pl/dizajn oraz na stronie wydarzenia na portalu Facebook: facebook.com/silesiabazaar

Silesia Bazaar