Błysk - współpraca artystów i BPSC

Błysk jest wystawą podsumowującą dobrą praktykę, która trwa już od dekady. Od 2006 roku firma BPSC SA wspiera młodą sztukę. Robi to konsekwentnie ułatwiając start absolwentom katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Błysk pokazuje zarówno prace nagrodzone w konkursie Najlepszy Dyplom, jak również inne prace z kolekcji BPSC – obecnie największej firmowej kolekcji młodej sztuki w Polsce.

W zbiorach kolekcji znajdują się także obrazy takich znanych artystów jak m.in. Tomasz Struk, Kazimierz Cieślik, czy Ireneusz Walczak.

Błysk ukaże różnorodność form wypowiedzi młodych malarzy i grafików. Oprócz malarstwa i grafik na wystawie będzie można zobaczyć szerokie spektrum medium, w których tworzą młodzi twórcy. Obok instalacji artystycznych zaprezentowane zostaną video-arty, a także prace zrealizowane w technice mieszanej. Błysk pokaże, w jaki sposób sztuka może działać na odbiorcę nie tylko poprzez swoją estetyczną formę, ale poprzez szereg intrygujących tematów poruszanych przez artystów.

W wystawie udział wezmą absolwenci oraz wykładowcy ASP: Lena Achtelik, Małgorzata Bednarczuk, Alicja Boncel, Katarzyna Budka, Marta Czarnecka, Bartłomiej Dudek, Szymon Durek, Jan Dybała, Agnieszka Florczyk, Justyna Jędrzejowska, Katarzyna Kania, Malwina Kidala, Szymon Kobylarz, Jakub Kowalczyk, Barbara Kubska, Małgorzata Kulik, Artur Masternak, Ewa Mrowiec- Łysy, Monika Mysiak, Kajetan Pasztuła, Szymon Prandzioch, Anna Rank, Dobrosława Rurańska, Natalia Rybka, Szymon Szewczyk, Hanna Sitarz, Bianka Szlachta, Ewa Toczkowska, Sylwia Woźniczka, Joanna Zdzienicka, Erwina Ziomkowska oraz Kazimierz Cieślik, Tomasz Struk i Ireneusz Walczak.

Wernisaż 8 września w Rondzie Sztuki

www.SponsorMlodejSztuki.pl