Ekonomia w obrazkach

Już po raz ósmy Forum Obywatelskiego Rozwoju i Bank Zachodni WBK zapraszają twórców komiksów i rysowników do udziału w konkursie na prace o tematyce ekonomiczno - społecznej. Najlepsze z nich zostaną wydane w specjalnym albumie, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne.

Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć komiks na jeden z poniższych tematów i przesłać go do 31 sierpnia: „Odejdź od okienka” - bankowość mobilna i jej możliwości.
„Komputer a praca, czy to się opłaca?” - cyfryzacja a mit bezrobocia.
„Od gospodarki centralnie planowanej do gospodarki rynkowej” - o sukcesie Polski po 1989r.
„Akcja – reakcja” - jak giełda zmienia pieniądze inwestorów w realne inwestycje?

Celem konkursu jest przedstawienie tych zagadnień w formie komiksu, ciekawej dla odbiorcy w każdym wieku. Aby ułatwić zadanie autorom, do każdego tematu przygotowano podkładkę merytoryczną, a prace można przygotować grupowo.

W konkursie można wygrać następujące nagrody:
I kategoria [Forma krótka: objętość 1 strona A4 (format 210 x 297 mm, układ wyłącznie pionowy, układ i liczba kadrów na stronie dowolna)]: I miejsce – 5000 zł, II miejsce – 4000 zł, III miejsce – 3000 zł,

II kategoria [Forma długa: objętość od 2 do 6 stron A4 (format 210 x 297 mm, układ wyłącznie pionowy, układ i liczba kadrów na stronie dowolna)]: I miejsce – 5000 zł, II miejsce – 4000 zł, III miejsce – 3000 zł,

Wyróżnienia w wysokości 600 zł,
Nagroda publiczności, I kategoria – 1000 zł
Nagroda publiczności, II kategoria – 1000 zł

Prace należy złożyć w siedzibie Forum Obywatelskiego Rozwoju, ul. Krasickiego 9A, 02-628 Warszawa, lub przesłać pocztą w terminie do 31 sierpnia 2016 r. (decyduje data stempla pocztowego) w kopercie z dopiskiem: „Konkurs”, wraz ze stosownym oświadczeniem dotyczącym przetwarzania danych osobowych. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną lub dwie prace (ale maksymalnie jedną w każdej kategorii).

Więcej tutaj.