IN OUT 2015

9 edycja Festiwalu IN OUT 2015 jest organizowana przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku oraz Narodowy Instytut Audiowizualny. Tematem przewodnim tegorocznej odsłony festiwalu jest Dźwięk / Obraz.

Festiwal INOUT cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród twórców filmów wideo, eksperymentów, etiud filmowych, animacji w Polsce oraz na całym świecie. W konkursie przyznawane są nagrody w wysokości:

• pierwsze miejsce: kwota 8000 zł ufundowana przez Narodowy Instytut Audiowizualny

• drugie miejsce: kwota 4000 zł ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka

Artyści zakwalifikowani do II-go etapu konkursu zostaną zaproszeni do Gdańska. O nagrodach wręczanych tegorocznym zwycięzcom konkursu zadecyduje dwuetapowe jury w następującym składzie: prof. Witosław Czerwonka, prof. Krzysztof Kornacki, Jolanta Woszczenko oraz dr Adam Witkowski oraz jury II-go etapu Wojciech Bąkowski, Mikołaj Trzaska oraz Frieder Schlaich.

Oprócz nagród przyznane zostaną również wyróżnienia honorowe. Najlepsze prace wideo zostaną umieszczone w NINATECE na stronie Narodowego Instytutu Audiowizualnego (www.ninateka.pl) oraz znajdą się na płycie DVD. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 marca 2015 roku.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie: www.inoutfestival.pl