Studencki Obraz Roku 2015

Termin nadsyłania plików: do 25.03.2015.

1. W konkursie mogą brać udział studenci lat I do V Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach

2. Kwalifikacji prac na wystawę będą podlegać manualne dzieła wykonane w dowolnej technice malarskiej dwuwymiarowej.

3. Każdy uczestnik może nadesłać do 3 prac powstałych w trakcie studiów.

4. Kwalifikacja prac do konkursu ma charakter dwustopniowy.

5. Udział w konkursie jest nieodpłatny.

6.Organizatorem konkursu jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach i Koło Naukowe Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach wraz z galerią DagmaArt z siedzibą przy ul. ul. Puchały 4/1 w Katowicach

I ETAP KONKURSU

1. W pierwszym etapie Jury dokona selekcji zgłaszanych prac na podstawie ich fotografii, zapisanych cyfrowo w formie plików JPG, rozdz. 300 DPI, maksymalny wymiar dłuższego boku 2000 pxl.

2. Pliki należy przesłać poczta elektroniczna, zarchiwizowane w formacie ZIP.

3. Maksymalna objętość przesyłki elektronicznej wynosi 10 Mb.

4. Każdy plik powinien być opisany imieniem i nazwiskiem autora, tytułem pracy, data powstania i jej wielkością.

5. Termin nadsyłania plików: do 25.03.2015. (liczy się data dostarczenia materiałów).

6. Materiały należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: obraz.asp@gmail.com

II ETAP KONKURSU

1. Autorzy prac, zakwalifikowanych do II etapu dostarczają oryginały prac, które zostały przyjęte w I etapie. 2.Prace należy dostarczać osobiście na adres: Akademia Sztuk Pięknych, Studencki Obraz Roku 2015 40-074 Katowice, ul. Dąbrówki 9 w terminie: do 15. 04. 2015.

2. Każda praca powinna być opisana: Imię, nazwisko, tytuł obrazu, technika, rok powstania

3. Zgłaszającym (autor pracy) udziela Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Galerii DagmaArt nieodpłatnej licencji na korzystanie z dzieła na okres 3 lat, w zakresie rozpowszechniania go, tj. publicznego wystawiennictwa, wyświetlania, emitowania, reprodukowania oraz publicznego udostępniania dzieła.

4. Dostarczenie prac jest jednoznaczne z akceptacja warunków regulaminu.

5. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenie prac w transporcie.

JURY

1. W I etapie konkursu Jury wybierze prace do II etapu na podstawie przysyłanych plików elektronicznych.

2. W II etapie zakwalifikowane prace podlegają ocenie jakościowej przez Jury, które wyłoni laureatów konkursu. 3. W II etapie, wśród dostarczonych obrazów, jury wybierze obrazy biorące udział w wystawie finałowej w Galerii DagmaArt.

3. Ogłoszenie wyników odbędzie się 23.04.2015 o godzinie 18.00 podczas otwarcia wystawy finałowej w Galerii DagmaArt

4. Po zakończeniu wystawy prace należy odebrać osobiście z budynku ASP przy ul. Dąbrówki 9

NAGRODY

1. Organizatorzy przewidują w konkursie nagrody rzeczowe:

I nagroda - Tablet graficzny firmy Wacom ufundowany przez DagmaArt

II nagroda - Bon do wykorzystania w sklepie Matejko na kwotę 200 zł III nagroda - Bon do wykorzystania w sklepie Matejko na kwotę 100 zł

KOMITET ORGANIZACYJNY:

prof. Antoni Kowalski, dr Piotr Kossakowski, Krzysztof Rzeźniczek, Paulina Walczak, Joanna Zdzienicka, Monika Mysiak oraz przedstawiciele DagmaArt