Konkurs na projekt koncepcji artystycznej „Budowy Trasy Pamięci”

• Organizator: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach ul. Raciborska 37 w Katowicach oraz Katowicki Holding Węglowy S. A.
  • Termin zgłoszenia: 14-04-2015 (4 lata temu)

Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach ogłasza Konkurs na projekt koncepcji artystycznej „Budowy Trasy Pamięci”.

Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy należy złożyć wraz z pracą konkursową w Akademii Sztuk Pięknych, budynek przy ul. Dąbrówki 9 - Pracownia Rzeźby.
Termin składania prac konkursowych do 10.04.2015r.
Osobą kontaktową jest prof. Sławomir Brzoska,
e-mail: brzoskas@op.pl

Celem Konkursu jest stworzenie przestrzennej koncepcji artystycznej - rzeźbiarskiej związanej z zagospodarowaniem terenu Hałdy Murckowskiej, zlokalizowanej w rejonie zlikwidowanego szybu Maria przy ul. Leśników w Katowicach. W założeniu Organizatorów w miejscu wskazanym w zdaniu poprzednim ma powstać Trasa Pamięci, upamiętniająca katastrofy górnicze oraz martyrologię ludności na Śląsku z udziałem górników – Kalwaria Górnicza, połączona z funkcjami edukacyjnymi i turystyczno-rekreacyjnymi.

Technika wykonania prac (przestrzennych makiet) jest dowolna, ale powinna być trwała: gips, metal, ceramika, szkło, drewno, techniki mieszane.

Zgłoszone Projekty będą oceniane pod względem:

• zastosowania zasad estetyki wizualnej;
  • dopasowania projektu do charakteru przedsięwzięcia;
  • czytelności i funkcjonalności zaproponowanych rozwiązań;
  • spójności;
  • prostoty i przyjazności;
  • zgodności z wytycznymi o charakterze technicznym przedstawionymi przez Katowicki Holding Węglowy S. A. z siedzibą w Katowicach na stronie internetowej projektu budowy Trasy Pamięci "Kalwarii Górniczej".

Uczestnikami mogą być wyłącznie studenci szkół artystycznych z Polski. W konkursie mogą wziąć udział pojedyncze osoby lub zespoły osób, traktowane jako jeden Uczestnik Konkursu.

Zał.
1. Regulamin konkursu