Bieguny

5 lat temu

red. Mieczysław Juda

Publikacja stanowi zbiór wypowiedzi na temat Biegunów – pojęcia związanego z doświadczeniem „tego-co-krańcowe” (prof. Tadeusz Sławek). Bieguny w tym wypadku to nazwa cyklu artystycznych manifestacji w ramach festiwalu ArsGrafia (2009-2012), którego celem było „ujawnienie stanu grafiki jako medium artystycznego.

Niebagatelną kwestią było pojawianie się spodziewanego efektu dydaktycznego w postaci dostarczenia studentom materiału poglądowego na temat najnowszych zjawisk w grafice, jak też teoretycznej wiedzy z tego obszaru” - pisze Mieczysław Juda. Publikacja zawiera 15 artykułów:

spis treści

Tekst równoległy polsko-angielski

267 s., 24 cm. Oprawa miękka. Katowice 2013.

Screen Shot 2014 04 04 at 4 47 18 PM