Agata Dudek, Monika Hanulak, Małgorzata Nowak

5 lat temu

red. Marta Pogorzelec

Agata Dudek, Monika Hanulak i Małgorzata Nowak to młode polskie ilustratorki, które już zdobyły uznanie na rynku wydawniczym prezentując oryginalne i wyraziste kompozycje projektowe. Związane były z pracownią Profesora Zygmunta Januszewskiego, który prowadził Pracownię Ilustracji warszawskiej ASP.

Jak zauważa we wstępie Anna Machwic-Adamkiewicz, ilustracja jest dziedziną atrakcyjną zarówno dla artystów jak i projektantów, ponieważ istotna jest w niej „biegłość rysunkowa, niepowtarzalna stylistyka, otwartość na eksperyment, umiejętność tworzenia atrakcyjnego obrazu graficznego, lecz także myślenie o odbiorcy, o integracji obrazu z tekstem, spójności ilustracji w całym projekcie, czy płynność narracji opowiadanej obrazem”. Te wszystkie cechy można odnaleźć w prezentowanych pracach.

Katalog stanowi trzeci zeszyt z serii „Galeria Koszarowa 19” i towarzyszy wystawie zorganizowanej w ramach 4. edycji konkursu „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci”, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.

Publikacja zawiera tłumaczenie na język angielski.

32 s., 21 cm. Oprawa miękka. Katowice 2014.

Publikacja nie przeznaczona do sprzedaży

C:\fakepath\dudek, hanulak, nowak